Yoga Eğitimi (Online)- 21 OCAK 2020

   NAMASTE!

YENİ EĞİTİM TARİHİ BELLİ OLDU: 21 OCAK’ ta başlıyoruz.

Toplamda 4 Ay sürecek.

Kolay ve keyifli bir yolculukla YOGA ve MEDİTASYON arzu edenlerin yaşamlara dahil olacak! Yoganın sadece beden üzerinde etki etmediği artık bilimsel bir gerçek. Deneyimleyen binlerce kişi ruhsal ve zihinsel olarak da denge ve güce eriştiğini biliyor. Disiplin ve adanmışlık yolculuğu size kat kat geri dönüyor. Benim için yoga ve meditasyon ; yüksek rezonanslara çıkmam için yürüyen merdiven gibi…

EĞİTİMİN İÇERİĞİ:

 • Yoga Felsefesi
 • Yoga asanaları ( Bedensel Duruşlar)
 • Mudralar
 • Nefes Egzersizleri
 • Konsantrasyon ve Denge çalışmaları
 • Meditasyon
 • Online/ yüz yüze bireysel ve grup dersleri hazırlamak
 • Eğitmenlik yolunda mentorlük, meslek olarak yogada ilerlemek
 • Online dersler vermenin ayrıntıları ve teknik bilgileri

EĞİTİM TAKVİMİ:

EĞİTİM SONU VE SINAV TARİHİ:

11 MAYIS 2020!

ÜCRET VE ÖDEME:

21 Aralık 2019 tarihine kadar erken ödeme imkanı var.

 Kredi kartı (taksit) veya banka transferi ile ödeme yapabilirsiniz.  Önceki dönem eğitimlere katılmış olanlara %50 indirim uygulanır. 
Derslerin tamamı online yapılacak olup, kayıtlar ve eğitim kitabı katılımcılarda kalır.  

Eğitim kalitesi ve etkili takip açısından kişi sayısı 10 öğrenci ile sınırlıdır.

KİMLER KATILABİLİR?

KENDİNİ SEVEN VE EĞİTİME KENDİNİ ADAYACAK OLAN HERKES KATILABİLİR.

Aktardığım bilgiler bedensel, zihinsel ve ruhsal anlamda yogayı algılamanıza yönelik bir program. Kendi pratiğinizde derinleşmek ve/veya başkalarına profesyonelce yogayı aktarmak amacıyla programa kaydolabilirsiniz.

YOGA GEÇMİŞİM NEDİR?

18 Yaşımda meditasyonla yolculuğum başladı. Aldığım spiritüel temelli eğitimlerden sonra beden bilgeliğine kendimi adadım.

Yogayı üç ayrı temelde öğrendim:

 •  Eğitimlerimden ilki beden kökenli idi ve buna yönelik bir programdı, 100 e yakın asana üzerinde çalıştık. (2013)
 • Bir diğer eğitimim de, Gurusu tarafından küçük yaşlarda eğitime alınmış Hintli bir üstadın gerçek bir yoginin yanında geçirdim 20 günlük süreç ve sonrasında birkaç kez daha yanına gittiğim derinleşme programlarında ise meditasyon, özel dansları ve mantarlar ile yoganın ruhsal yanınını deneyimledim. (2013- 2014- 2017-2018)
 • Diğer eğitimimde, fizyoterapist bir yoga eğitmeni eşliğinde daha çok tamamlayıcı tıp niteliğinde, sağlıklı yaş almak için yoga, iyileşmek için yoga, beslenme alışkanlıklarımız, yaşam şeklimiz ve düşünme şeklimizi değiştirmeye yarayacak bilgilerden oluşan bir programdı. (2014)

Yanısıra birçok pratik ve workshoplara katıldım. 6 Yıldır aktif olarak ders veriyorum. Birthlight kurumunun hamile (2014) ve anne-bebek yogası (2014) eğitimleri de katıldığım yoga programları arasında yer alıyor.

YOGA NEDİR?

Sanskritçe bir kelime olan yoga kelimesi, sözlük anlamı ile birleştirmek,    bir olmak demek. Benim içinde bu anlamla paralel olarak, bedenimi en ince ayrıntılarına kadar deneyimlemek, çalıştığım, odaklandığım, istediğim kısımlarda güçlenmek, esnemek ve ruhumla zihnimi ve bedenimi aynı hizaya getirme pratiği olarak ifade buluyor.

Yazımın devamı için tıklayınız : https://demetdernek.com/yoga-nedir/

NEDEN ONLINE EĞİTİM ?

Kurumsal eğitimlerim dışında, çalışmalarımı online olarak yapıyorum. Bu sayede Türkiyen’ nin çeşitli yerlerinden olduğu kadar, Amerika, Kıbrıs, İngiltere, Almanya, Afrika, Mısır gibi Dünyanın çeşitli yerlerinden çokça kişiyle buluşuyoruz.
Online yayınların çok önemli avantajı, katılımcıların yayını tekrar izleyebilme imkanlarının olması.
Ayrıca herkesin kendi ortamında rahat bir şekilde, yetişme- gecikme gibi problemleri olmadan derse katılması sağlanıyor.
Ödev ve egzersizler için yine kişiler kendilerine uygun zamanda çalışıp çalışmalarını kapalı gruplarda yayınlıyor. Her iki taraf için zamanı efektif anlamda kullanmak açısından önemli oluyor. 

YOGA, bu formatta daha önce Türkiye’ de verilmemişti bu anlamda BİR İLK’ i deneyimledim! Yüz yüze eğitimlerimden sona deneyimlediğim ‘Online Yoga Eğitimlerimde’  bu yolda ilerlemek isteyip zaman ve mekan engeline takılanlar için Yoga’ yı mümkün kılmış oldum ve çok da güzel sonuçlar yaşadık. Şu an eğitimleri bitirmiş olan yogacılarla ileri seviye derslerimiz yine online olarak devam etmekte. Ayrıca düzenlediğim yatılı kamplarda da bu tür temel bilgilerden sonra yeni eğitimlerde buluşmak ve yeni yerleri, enerjileri deneyimleme olanakları da paylaşıyorum.

Bugüne kadar olan yolculuklar, BEKLENTİLERİMİZİN ÖTESİNDE MUHTEŞEM BİR YOLCULUKLA tamamlandı. Kolaylık, ulaşabilirlik, zamanı efektif kullanmak açısından müthiş bir programdı.

NOT: Eğitime katılım için öncelikle kısa bir ön görüşme yapıyoruz. Programa uygun olduğunuza karşılıklı olarak hemfikir olmamız halinde kaydınızı tamamlıyoruz. Görüşme talebiniz için happydays@demetdernek.com adresine mail atabilirsiniz.