Blog

MUTLULUĞUN SIRRI VAR MI Kİ ?

En büyük sırrı veriyorum MUTLU OLMAK İÇİN BİR SIR YOK!

Mutsuz olmak üzerine manipüle edilen egolarınız var.

Mutluluk bir varoluş halidir, herhangi bişey sonunda ulaşılan yolun sonundaki bir hediye değildir.

Yolun kendisidir!

Yolcunun kendisidir!

Klişe gelecek ama mutuluk her yerde de olabilir hiç bir yerde de..

Sebebi mutluluğun size sinmiş olmasıdır. İçeride ne varsa dışarıda da o olmak zorunda. İçsel olarak mutluluğunuzu yaşıyorsanız, o zaman dünyevi etkisini de yaşamınızda görmemeniz imkansızdır.

Mutluluğun bir sırrı yok dedim ya peki neden bazen kendimizi mutsuz hissediyoruz? 

Hatta yaşamında genel olarak mutsuz hissedenler çoğunlukta?

Çünkü mutsuzluğun sırlarını bilmiyorlar henüz. 

Mutsuzluk içinizdeki gölge gibidir. 

Işığınızı perdeler.  

Sır dememin sebebi de bu yüzden, açıkta değil kendini gizleyen tarafı vardır hep.

Ben işimi yaparken birilerinin mutlu olmasına yönelik davranmak yerine mutsuzluğunu gölgeledikleri tarafları keşfetmeye yöneliyorum.

Birgün seansımızda Aykut Oğut dedi ki ‘ Demet sebepsiz yere mutlu hissedebilirsin, hatta bayağa yüksek derecede huzurlu hissedebilirsin ve bu çok normal. Amaaa sebepsiz yere mutsuz olman normal değil. ‘

Buradaki mutluluktan kastım içsel huzur, devamlı gülüp eğlenmenizi değil de içinizin rahat olmasını kastediyorum. Benim için mutluluk böyle bir tarif. Sebepsiz iyi olma hali! Ve bu seanstan sonra ne zaman kendimi enerjisel olarak düşük hissetsem önce gözlemliyorum. Değiştirmeye çalışmadan tanımam gerek duygumu.

Sonra itip kakmadan kabul etmek her halimi. Ve gözleme devam ederken nereden kaynaklandığına bakıyorum bu enerji kaçağımın.

İllaki bir sebebi var, beni öz enerjiden ayıran bu halin. Sonra gölgelerden sıyrılabiliyorum.

Bakın meditasyonu anlatırken çok severim şu tanımı: Kendinizi gökyüzü gibi düşünün, masmavi tertemiz sınırsız. Arada bulutlar gelir geçer. Bu bulutlar bazen kapkara olabilir bazen pamuk gibi. Ama hepsi geçici gökyüzü bakidir. Bizler içinde durum aynı zihinde bişeyler gelip geçer, ama benliğiniz gökyüzü gibi kalıcıdır.

Öz enerji de hakiki mutlulukta böyle tanımlanabilir. Birşeyler gelir geçeerr, içsel huzurunuz, kendinizden memnun olma haliniz kalıcıdır.

Haydi bu yazıdan sonra mutlu olmak için efor harcayan tarafınızı gözlemleyin ve onun yerine mutsuzluğa takılmış parçanızı özgürleştirin.

Önce gözlem. Sonra kabul. Sonra ZARİFÇE değişim gelir.

SEN DEĞİŞ SENDE İŞ’ in temeli budur. İçsel değişim dış dünyanızdaki oyunları doğrudan etkileyecektir.

Mutlu mutlu anlarınız çoğunlukta olsun, ve öyle de oldu =)

Sevgilerimle, Demet.

İzmir- Temmuz

One Comment

  1. Ayşe Destanoğlu

    Yine çok güzel bir yazı, teşekkür ederim Demet:))pazar günüme farklı bir ışık oldu, daha da güzeli foça da olduğunu görmek, bizde 11 yıldır yazları foçadayız. Birlikte bir kahve muhteşem olurdu:))sanırım 4-5 aydır seni takip ediyorum (belkide daha uzun)ve paylaşımların çok iyi geliyor bana da, yaşam amacını arayanlardanım ve sen sorularımı görüyor ve cevaplıyorsun, eminim bir gün yüzyüze tanışma fırsatımız olacak, zamanın olursa evimizin bahçesinde 1 kahve içmeyi, seni kızlarımla da tanıştırmayı çok isterim, sevgiler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir