Blog

BEREKETE GİDEN YOL, YETİŞKİN BİLİNCİNDEN GEÇİYOR!

Bolluk, bereket ve özel olarak paraya dair birçok seminer verdim ve YouTube videosu yayınladım. Bugünde bu konuya blogumda yer vermek istedim:
Öncelikle bereket ve para iki ayrı kavram, para bereketin unsurlarından biri sadece. Sağlık, zaman, sosyal çevreniz, bilgi birikiminiz, sezgileriniz, algılarınız gibi soyut kavramların yanında yaşadığınız toplum, çevre, aileniz, iş yaşamınız da bereketin diğer unsurlarına örnek.
Bende bütün olarak anlatacağım size bu konuyu, zaten aşağıda paylaşmış olduğum link PARA MIKNATISI olmak üzere ve her zamanki gibi mini egzersizler de içinde yer alıyor. Mutlaka izleyin yazıdan sonra..
Şimdi gelin başlığımıza geri dönelim YETİŞKİN OLMAK ve BEREKET ile konunun alakası ne?
Bir çocuk doğru dürüst para kazanamaz. Kazansa da harcar.
Bir çocuk para biriktiremez, eline geçen parayı anlık istekleri için çar çur eder, o yüzden beller bir sınırda para verir ebeveynleri eline.
Bir çocuk daha eline bile gelmeyen ama geleceğini varsaydığı parayı da kafasında harcar .
Bir çocuk para enerjisini tam olarak bilemediğinden, işlerinin değerini de tam olarak belirleyemez.
Bir çocuk geleceğe dair planlar yapmaz, o nedenle de yatırım, birikim, parasını BÜYÜTME gibi kavramlara onun bilincine de BÜYÜK kaçacaktır.
Bir çocuk rakamlara hakim olmadığından onun işi oyun oynamak olduğundan RAKAMLARA aşina değildir ve BÜTÇE YAPMAK nedir bilmez.
Size tanıdık geldi mi bu haller??
Çocuk ruhlu olmakla karıştırmayalım durumu, o kısım muhteşem bir enerjik alanı. Ancak ben profosyenelce iş yapacağım diyorsanız çocuksu yanınızdan sıyrılmalı ve yetişkin alanına geçmeniz şart. Büyümek bilmeyen egolarımız ile işlerimizi, paralarımızı büyütmek, dolu dolu bereketi deneyimlem mümkün olmayacak..
Yetişkin bilincinde olup olmadığınızı aşağıdaki kavramlara yaşamınızda ne derece yakın olduğunuzla bilebilirsiniz, ancak bu konuda kesinlike kendi üzerinizde çalışmanızı öneriyorum. Özellikle Türk aile yapısında bir türlü büyümeyen çocuklar ve ebevynleri genetik aktarımımız.
  1. SORUMLULUK
  2. DİSİPLİN
  3. SÖZÜNDE DURMA
  4. SAMİMİYET, İÇTENLİK
  5. NETLİK
  6. CESARET

Belki sizin eklemek istediğiniz maddelerde olacaktır. Benim için bu kavramlar işlerimi büyütmeye, içimdeki çocuğun neşesini korurken, yetişkin halimin profosyenel tavrını yaşamıma yansıtmam için yeterli oluyor.

Ne dersiniz artık büyümek ve deneyimlerinizi büyütmek için sorumluluklarınızı alarak, disiplinle kendi üzerinizde çalışmak, yaşama karşı sözlerinizi tutmak, içtenlikle sosyal ilişkilerde olmak, kararlarınızda netleştikten sonra cesaretle yolunuzda yürümek için hazırsınız belki de….

Sevgilerimle,

Demet Dernek

Budva / Haziran

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir