Blog

İSTEMEK YORUCUDUR! AİT OLMAK ARA BULUCU!

Hayallere giden yol, onlara ait olmaktan geçiyor!
Devamlı bir şeyler istiyoruz.
Maddi manevi habire evrene arzu roketlerimizi yollayıp duruyoruz.
Yıllar önce yoga ve meditasyon hocam Dada beni uyandırmıştı. ’Sakın!’ demişti, ‘Meditasyonlarına, Tanrıcığınla arana pazarlık sokma!’.
O zamanlar ‘Dadacım yalnız o işler pek öyle olmuyor, Evrene isteklerini vermen lazım ki Evren siparişini doğru zaman ve yerde teslim etsin’ diye içimden geçirmiştim. Dile getirmeme sebebim Dada’nın bana bunu söylerken aynen dediği gibi yaşamasından dolayı nasılsa onu değiştirmeyeceğimden emin olmamdı.
O değişmedi ama aylar yıllar içinde ben değiştim. Ve Dadanın dediğiyle bir gün bir parçam daha aydınlandı. Aslında aydınlanmak zorunda kaldım çünkü yoruldum. Yaratmaktan yorulur mu insan?
Ben yoruldum. Çünkü sürekli egodan, zihinden yaratıyor, çaktırmadan efor harcıyordum. Toplumlar, eğitim sistemi, kolektif bilinç bunun üzerine kurulu zaten.
Ne kadar çalışırsam o kadar kazanmak, ne kadar gülersem o kadar mutlu olmak, ne kadar seversem o kadar sevilmek gibi gizli ajandalarınız yok mu sanıyorsunuz sizinde!!?
Hiç unutmuyorum o dönemki yaşam koçum bana hedefsizlik hedefi vermişti. Bak bakalım ne kadar süre DO LİST’ lerin olmadan yapabilirsin diye.
Ohooo bu bebek işi ohh hem de çok konforlu bir alan dememin ardından kısa bir süre sonra, zihnimin durmadan bir şeyler üretmeye çalıştığını yakaladım.
Denizde kum bende hayaller bitmez demiştim ya benim egom o hayalleri habire önüme koymuş kendi yarışımda soluksuz bırakmıştı beni. Soluklandığım anlar matımın üzerinde olduğum yoga pratiklerimdi sadece. Sonunda durdum tamam dedim bugüne kadar olanların üzerine tek bişey daha eklemeden mutlu olmayı öğreteceğim zihnime. Hayal perest olmaktan asla vazgeçmeyeceğim ama bunları YAPAN, OLDURAN olma enerjisinden kendimi tahliye ediyorum. VE EVRENİN YOLUNDAN ÇEKLİYORUM, ÖNDEN GİTMEK YERİNE BİRLİKTE HAREKET ETMEYE NİYET EDİYORUM.
O gün bugündür Dadayı her meditasyonda anarım. İlk tokmağı kendisi vurmuştu kafama.. Hatta artık özel meditasyona oturmama gerek kalmıyor, muhteşem bir doğada, kum banyosu yapan kuşta, bulutların şekillerinde tahmin yürütmece oynarken gibi gibi yaşamın içinde medite oluyorum.
Sizlerle meditasyon çalışmaları yapsak da aslında onlar meditasyonun M harfi sadece. Kelimeyi tam anlamıyla hayatınıza indirebilmeniz için, bir gün 15 dakikacık öylesine durmayı deneyimleyin. Ve gün içinde yaşama gözlemci kalmayı deneyin. Zihin maymun gibi bir daldan ötekine atlarken, içinizdeki arzu ormanları tam onun için oyun yeri. Ara sıra oynasın izin verin ama siz farkında olun, onunla hipnoza girmeyin.
Hiç istemeyin, arzu etmeyin demiyorum, isteklerin kölesi olmak yani istekleriniz gerçekleşmese de mutluluğunuzun değişmemesinden bahsediyorum.
Birkaç yıldır yurt dışında yaşam istediğim gerçekleşti. Hatta 1. Ayımızı kutladık geçenlerde eşimle, pek keyfimiz yerinde. Ama Türkiyede ya da burada biliyorum ki Demet meditasyona oturduğu an özdeki mutluluğu neyse içinde nehir gibi o akıyor. Yarın birgün farklı bir seçenekle karşılaşsam yapacağım tek şey kendimi alıp gitmek olacak yine..
Peki hem çok isterken hemde o istediklerim olmazsa aynı mutlulukta nasıl kalıyorum??
AİT OLARAK!
Siz ve Evren arasında muhteşem bir köprü var AİTLİK YASASI!
Yaşamınıza bir oturttunuz mu sizden rahatı yok.
İstediğiniz bir şey düşünün şimdi !! Favori cevaplar PARA ve AŞK =))
           Şimdi hayallerinin kadını ve erkeğini isteyen yalnız kullar =)
Düşünün ki o ilşkiyi buldunuz hatta geldi o sizi buldu gayet de güzel ve ömür boyu gidecek =)
NE HİSSEDİYORSUNUZ??
         Şimdi de ah ayda/yılda  …… kadar gelirim olsa ! Diyenler; diyelim o kadar paranız garanti artık size geliyor, NE HİSSEDİYORSUNUZ??
MUTLULUK, HUZUR, RAHATLIK, GÜVEN, TAM HİSSETME ….gibi gibi cevaplar benim duyduklarım genelde.
FORMULÜ VERİYORUM: O hislere ait olduğunuz gün bayram gününüz olacak. Ne istiyorsanız da siz efor harcamadan gelecek, gelmek zorunda! Çünkü ÇEKİM YASASI diye bir Evrensel kanun daha var var. Diyor ki; bana olan beyanlarını yerine getiririm. Ama ağzından çıkanları değil, kalbinden taşanları gerçekleştiririm. İşte Evreni yiyemediğiniz tek yer HİSSETTİKLERİNİZ.
Haydi bakalım isteyen olmak yerine egonuzun o istekleri ardındaki HİSLERİ yakalayın. O İSTEDİKLERİNİZ OLUNCA NE HİSSEDECKSİNİZ?? Bu cevapları iyi bilin! Sizin dışınızda kimse bilemeyecek. Hani derler ya Allah ile kur arasında kimse giremez o gizli alan ‘Sacred Place’ burası işte.
Ve yaşamınızda onları sulayın.
Aylarca Muratla şu an yurtdışında olsak nasıl hissederdik diye sorduk birbirimize.
Tabiki uçan halıyla inmedik buraya sorumluluklarımızı bildik, çalıştık, hazırlandık ama efor olmadı hiç. Eylem olarak yapmamız gereken her şey ayağımıza geldi. hala da geliyor, çok şükür. Bize o yolda yürümesi kaldı.
Şimdi hem kendine hem de Evrene kocaman sarılmaz mı insan!!
Dolu dolu yürekten, kocaman harflerle söylüyorum size: LÜTFEN İNANIN KENDİNİZE. BU HAYATA ÖYLESİNE GELMEDİNİZ, MUHTEŞEM ŞEYLER YAPMAK İÇİN BURDAYIZ. NE KADARIMIZ NE KADAR ÇOK PARLARSA O KADAR ÇOK İYİLİK KAZANACAK! BENİM RÜYAM BU.
Hayallerinizi yaşamadan;
İyi ki yaşadım,
İyi yaşadım,
İyi yaşattım
Diyebilir mi insan ???
Sevgilerimle Demet,
Haziran 2019

3 Comments

 1. Ayşe Destanoğlu

  Yine harika bir yazı olmuş Demetcim, yüreğine sağlık, her yazın bana gereken alana cevap olarak geliyor, sana dua ve teşekkür ediyorum çok yürekten:))

  1. Demet Dernek

   Ayşecim zaman ayırıp okuduğun için teşekkür ederimmm.. faydası oluyorsane mutlu bana =)))

 2. yasemin yeşiltepe

  uzun zamandır aklımdaki sorular? evren bana cevap verdi demet senin bu yazınla yaşasın çekim yasası ☺ gene harikasın hep öylesin iyi ki varsın demet sevgiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir