Blog

İNTERNETİN VARSA YOGA DA VAR: ONLINE DERSLERLE KAPLER BAĞLANIYOR

ONLINE YOGA

Online yoga, kullandığım bir sistem aracılığıyla online sınıfımızda buluşarak dilediğiniz her yerden, size gelen link aracılığıyla dahil olabileceğiniz bir sistem. Kaydedilen dersler aracılığıyla dersleri tekrarlamak ve kaçırdığınız dersleri izlemeniz mümkün. 
 
Sağlıklı ve fit bir bedene ve açık zihinlere doğru yolculuğa çıkıyoruz. Yoga pratiği ile bedenlerinizde sıkışmış enerjileri serbest bırakırken, yin ve yang enerjiniz üzerinde çalışacaksınız. Bedenler üzerindeki değişimlerin zihne, zihinlerin bedene etkisini bilirsiniz: Şu an gülümseyin mesela enerjiniz direkt yumuşar.
Sağlam bir omurga bağışıklık sistemininin habercisiyken, esnek bedenler esnek zihinlerin habercisidir. Beden ve zihin birbiriyle muazzam bir ilişki içinde ve kendi harmoninizi yakalarsanız günlük rutininizde de zihninizle duygularınız arasındaki dengeyi bulursunuz.
Burada yogayla birlikte koçluk alanı da açıyorum. Egolarınızın bilmediği yerden geliyorum ve bedenen ve zihnen değişim kaçınılmaz oluyor.
 
Gelişen teknolojiyle birlikte artık nerede ve hangi zaman diliminde olursak olalım internetiniz olan her yerden yoga yapabilirsiniz. Üstelik trafik, park, yolda geçirdiğiniz çaba ve zamandan kendinizi korumuş olursunuz.
 
Online yoga katılımcısı olmak için akıllı telefon, tablet veya bilgisayarlarınızdan linki tıklayarak benimle ve grup dersiyse dünyanın çeşitli yerlerinden olan diğer katılımcılarla buluşuyorsunuz.
 
Dersler 1saat sürüyor. O günkü derse dair, üzerine çalışacağımız duygular ve asanalarla ilgili kısa bir bilgilendirmeden sonra: Nefes, ısınma, esneme-güçlendirme-denge asanaları, meditasyon ve derin gevşeme ile dersi tamamlanıyoruz
 
‘Bundan 2010 da yogaya başladım ve bedenim içindeki araştırmalarım, zihnimle bedenimin arasında muazzam bir bağlantı olduğunu görmemi sağladı. Bazı günler bedenim bir türlü eğilip bükülmek istemedi, bu bana şu an hayatımda neye karşı dirençteyim diye sorgulatırdı??
Beden yogaya direnemez yavaş yavaş açılırken sonundaki meditasyon ve egomu hizalama alanında sorumun cevabı gelir ve sorunun çözümü olurdum. Onlarca şeyi bu açılan alan sayesinde önceden hissettim, onlarca sorunun çözüm enerjisini aktive ettim. Çünkü öz enerjimiz çok yüksek ve bilge.
Blokajlar ve ağırlıklarla biz kendimizi uçmaktan alıkoyuyoruz! Şimdi yogayı bu sihirli etkisiyle, dileyenlerle buluşturuyorum. 
Bedeninize ve zihninize inanamayacksınız. Size söz veriyorum!! 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir